На 18 март 2021 г. (четвъртък) от 12:00 ч. ще се проведе математическо състезание "Европейско кенгуру". Срок за подаване на заявления за участие - 5 март 2021 г. Заявленията се подават на място в канцеларията на училището (каб. 201) или на имейл - Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
На 27.02. 2021 г. ученици от специалност „Компютърна графика“ и от клуб „Рисуване“ към ПМГ „Проф. Емануил Иванов“ гр. Кюстендил, проведоха онлайн среща с автомобилния дизайнер Аделина Бакалска, която работи в Studio Modelling в Jaguar Land Rover.
Тя разказа за мечтата си да стане автомобилен дизайнер и пътя, който е извървяла от училище, университета в Ковънтри до дизайнерското студио. Показа идейни проекти от университета.
Учениците задаваха въпроси, свързани с проектирането, програмите които използва и за работата й като дизайнер на автомобили. Аделина е възпитаничка на нашето училище от випуск 2015.
В зимния кръг на турнира Математика без граници участваха почти 17 000 ученици от 18 страни: Австралия, Афганистан, България, Виетнам,
Естония, Киргистан, Казахстан, Китай, Малта, Нигерия, Румъния, Русия, Северна Македония, Словения, Тайван, Турция, Узбекистан и Филипините.
От училището ни взеха участие 43 ученици. В състезателния ден почитателите на математиката съсредоточено и последователно решаваха задачите.
Втора поредна година те и техните преподаватели показват достойно представяне – спечелени са 13 медала.
Медалистите, спомогнали за утвърждаване на олимпийския дух в състезанието и успешно представили името на училището ни- ПМГ “Проф. Емануил Иванов“ са:
Честито на победителите!
ПОЗДРАВЛЕНИЯ!!!
И с пожелания за още много успехи!!!
ПМГ отбеляза международния Ден на розовата фланелка за борба с училищния тормоз ( всяка последна сряда за месец февруари). Днес на 24 февруари 2021 година нашетоучилище е с изцяло обновени кътове за почивка и дискусия във фоайетата на коридорите.
Кътовете са обзаведени от ИКЕА по проекта на УНИЦЕФ „Стъпки заедно“, който е насочен към превенция и ограничаване на случаите на тормоз и насилие в общността и развиване на социалната и емоционална компетентност на учениците. В подготовката, организацията и провеждането на събитието участваха ученици от 5 б клас и Ивана Андонова от 11 г клас , член на Ученически съвет.
Честита награда Ани!
Пожелаваме ти победи на предстоящите състезания!
Вече има двама участници в регионалния кръг на единадесетото издание на Националното състезание по правопис на английски език Spelling Bee.
Михаела Димитрова от 5б клас се класира на първо място в училищния кръг, който се проведе на 23.02.2021 г. Борис Стоянов от 6а клас остана втори. И двамата ученици имат право да участват на регионалното състезание, което ще се проведена 27 март, 2021 г. Националният кръг на състезанието ще се проведе на 24 април 2021 в София.
Spelling Bee е традиционно американско състезание, в което състезателите спелуват (от англ. spelling), т.е. произнасят буква по буква различни думи на английски език. Целта на състезанието е да повиши интереса на учениците към изучаването на английски език и да подобри знанията им чрез забавни и интерактивни дейности.
Тази година състезанията се провеждат под наслов "BEEcause we need them". В тази различна учебна година решихме да предложим на нашите пчелички да излязат навън, да се върнат към природата, да наблюдават, да общуват и да научат повече за пчелите и тяхната изключителна роля за нашата планета и за човечеството.
Състезанието се организира от Фондация “Корпус за образование и развитие - КОРПлюС”. То се осъществява в партньорство с Фондация „Америка за България”, Посолството на САЩ и Министерството на образованието и науката.
Успех на победителите ни и на регионалния кръг.
В конкурса взеха участие 368 проекта (208 проекта на ученици и 160 проекта на учители). Организацията и провеждането на IV национален конкурс за STEM науки в България „SUPER STEM 2020“ се осъществява от EduTechFlag с подкрепата на организации-партньори. Целта на конкурса е да се поощрят талантливи ученици в областта на STEM науките в училище, които са инициативни и любопитни да създават идеи, да творят и да експериментират.
Специалната награда SUPER STEM EUROPE НАУКА от конкурса се връчва на Александра Умленска от 10 клас, за нейния проект „The past future bike“. Христо Тодоров от 11 клас е областен победител в категория STEM 8-12 клас, с проекта си „Противниковите атаки - пресечна област на киберсигурност и изкуствен интелект“.
Янислав Боцев от 7 клас е областен победител в категория STEM 4-8 клас с разработката си „Чист въздух“.
Биляна Йорданова – старши учител по информатика и ИТ е SUPER STEM учител за област Кюстендил. STEM AMBASSADOR е учителят, който насърчава учениците да се интересуват и любопитстват в областта на STEM.
Учениците ще имат възможността да представят своите проекти на Националната конференция „STEM Образование и иновации“, секция STEM ученически проекти, която ще се проведе от 9 до 11 април 2021 г. Също така участват с публикация във втората книга за България „STEM УЧЕНИЧЕСКИ ПРОЕКТИ“. Изданието на книгата се депозира в Народната библиотека „Св.св. Кирил и Методий“ – София на вниманието на читатели от целия свят.
На 14 февруари 2021 година бяха избрани българските участници за два от най-престижните световни научни панаира – Regeneron ISEF Society for Science
и Expo Sciences Luxembourg Fondation Jeunes Scientifiques LuxembourgУчастниците бяха определени след онлайн изданието на „Панаир на науката и иновациите“. Младежите се състезаваха със своите проекти в сферата на природните, социалните, историческите и медицинските науки, както и в областта на информационните и комуникационните технологии и математиката.
След оспорвана надпревара журито излъчи 5 млади учени да участват на Regeneron ISEF и един на Expo Sciences Luxembourg. За участие в Regeneron ISEF е избран Христо Тодоров. Там той ще представи проекта си „Limited query black-box adversarial attacks in the real world“.Христо Тодоров е и единият от финалистите, който ще вземе участие в престижната шестседмична лятна школа на Масачузетския технологичен институт – Science Institute (RSI). На проведеното на английски език интервю за определяне на българските участници в RSI 2021, жури, състоящо се от специалисти по математика и информатика от ИМИ – БАН и сродни институции, изслуша 8 кандидати и определи двама финалисти и техните подгласници.
Поздравления, Христо!